WEINIG CONTUREX
Kompletní výrobní proces
Celý postup výroby dřevěných oken v naší firmě
Obráběcí centrum Conturex
Prohlédněte si jak pracuje nejmodernější stroj na výrobu eurooken
Lakovací linka
Technologicky vyspělý systém robotického nanášení povrchové úpravy

TECHNOLOGIE - WEINIG CONTUREX

KONSTRUKCE

Návrh a konstrukce oken probíhá ve speciálním softwaru, určeném pro výrobu oken a dveří. Veškerá data jsou elektronicky předávána do jednotlivých zařízení a pracovišť. Online přenosem informací mezi konstrukční kanceláří a výrobou minimalizujeme vliv lidské chyby na kvalitu výrobků. Za pomoci softwaru pro bezpapírové řízení výroby máme dokonalý přehled o stavu zakázek ve výrobě.

Online přenos dat do obráběcího centra Conturex.
Moderní konstrukční a kalkulační program KLAES 7.

STOLÁRNA

OBRÁBĚNÍ

Od roku 2012 vyrábíme veškeré prvky na německém obráběcím centru Weinig Conturex 124. Celý proces obrábění probíhá zcela automaticky. Je vybaven až 140 obráběcími nástroji pro řezání, frézování a vrtání, které jsou automaticky vyměňovány a opracování probíhá bez přerušení. Jednotlivé okenní dílce jsou uchyceny pomocí jedinečného patentovaného upínacího systému, což umožňuje nejvyšší přesnost opracování. Pracujeme s přesností desetin mm.

Robotický zásobník obráběcího centra osazený 140 nástroji.
Upnutí dílců pomocí jedinečného patentovaného systému Weinig PowerGrip.

BROUŠENÍ

K broušení používáme strojní brusky Loewer, na kterých brousíme pohledové plochy před obráběním i falcy profi lů po opracování. Strojní broušení nám umožňuje dosáhnout výjimečně hladkého a jednolitého povrchu. V průběhu výrobního procesu brousíme každé okno 4x. Kromě strojního broušení provádíme ruční broušení a kontrolu povrchu po sklížení jednotlivých dílců a také ručně brousíme po aplikaci základní barvy.

Strojové broušení ploch i oblin je základem bezvadné povrchové úpravy.
Při ručním broušení se provádí jedna z mezioperačních kontrol.

ZASKLÍVACÍ RÁMEČKY

Jako jediní v ČR vyrábíme ze zasklívacích lišt rámečky, které prochází povrchovou úpravou spolu s křídlem. Výsledkem je stejný barevný odstín zasklívací lišty a křídla a také dokonale zalakované spoje zasklívacích lišt. Lišty krátíme s přesností desetiny mm na automatické dvoukotoučové kapovací pile řízené konstrukčním programem. Spoje provádíme na automatickém zařízení pomocí dvou kovových spon, čímž dosahujeme vysoké pevnosti spoje. Každý spoj je přebroušen a případně zatmelen, pro dokonalý výsledný vzhled.

Výroba rámečků ze zasklívacích lišt zaručuje bezchybné rohové spoje.
Zasklívací lišty řežeme s velkou přesností na poloautomatické NC řízené pile.

LAKOVNA

Od roku 2015 probíhá povrchová úprava na nové, plně automatické lakovací lince. Celé prostředí lakovny je řízené – zóny s vysokou vlhkostí umožňují dokonalou aplikaci základní barvy a vypnutí vrchního laku. Základ a mezivrstva jsou na eurookna nanášeny ve dvou polévacích komorách, které zajišťují rovnoměrný nános. Srdcem linky je japonský robot Fanuc, který pomocí naskenovaných snímků provádí nástřik vrchního laku. Robotické stříkání zajistí rovnoměrnou a přesně silnou vrstvu barvy. Rovnoměrný nástřik znamená barevně jednolitý povrch, přesná tloušťka vrchní vrstvy je nezbytná pro optimální ochranu dřeva. Nastříkané prvky sušíme v tunelu s kondenzační sušičkou, která zajistí šetrné a důkladné vyzrání barvy.

Robotické stříkání vrchního laku – přesné, rovnoměrné, úsporné.
Polévání základní barvou ve flutovací komoře.
Reference