Posuvné dveře

Posuvné dveře

Posuvné balkónové / terasové dveře najdou uplatnění zejména ve větších prosklených stěnách a v místech, kde je v interiéru málo prostoru.

Standardní posuvné stěny jsou konstrukčně shodné s balkónovými dveřmi. Při zavření je posuvná i pevná část v jedné rovině. Při otevření vyjíždí posuvná část před část pevnou (směrem do interiéru) a posouvá se do stran. Ve spodní části je stejně jako u standardních balkónových dveří okenní rám s rámovou okapnicí. Posuvný mechanický systém obsahuje také sklopnou polohu křídla pro ventilaci.

Posuvné dveře lze vyrábět ve dvou variantách.

  • První varianta PSK 160 je klasický posuv, kdy musíme křídlo po otevření vlastní silou vysunout a teprve pak můžeme otevírat do boku. Tato varianta se používá pro menší křídla.
  • Druhá varianta PSK 200 Z tzv. „zpřažené nůžky“. U této varianty je kování zpřevodováno tak, že jednoduchým otočením kliky se křídlo samo vysune a následně pak už můžeme otevírat do boku. Tuto variantu je možné použít také pro větší křídla
  • Posuvné dveře je možné vyrobit v jednokřídlé nebo dvoukřídlé variantě , popř. v jejich různých kombinacích.
  • Výhodou tohoto typu posuvných dveří je jejich velká variabilita, je možné vyrobit různě velké sestavy v kombinaci s dalšími okenními prvky. Často pak tvoří elegantní prosklené plochy například na jižní straně fasády nebo jako součást zimní zahrady. Jsou oblíbené také například v menších prostorech, kde by klasická otvíravá křídla nebyla praktická.

Posuvné dveře

Posuvné dveře