Jak vznikalo okno Economy Gold 68

Jak vznikalo eurookna Economy Gold 68

V posledních letech v atmosféře finanční a ekonomické krize výrazně vzrostla poptávka po levnějším zboží. Jako přední výrobce dřevěných oken jsme se rozhodli na tuto situaci reflektovat a začali jsme vytvářet kvalitní, ale levná dřevěná okna.

Nechtěli jsme jít cestou čínských výrobců a nabídnout trhu levný nekvalitní výrobek, na kterém bychom rychle zbohatli a zákazníky naštvali.

Našim cílem bylo za co nejnižší cenu vytvořit dřevěné eurookno, které bude kvalitou a vlastnostmi odpovídat dobrému středoevropskému standardu. Prostě okno, za které se nebudeme muset stydět a které si při tom bude moci dovolit každý.

Základem kvalitního a přitom levného výrobku je co nejefektivnější a nejkvalitnější výroba. Lidská práce tvoří až 50% ceny okna a proto každá úspora v této oblasti je na ceně výrobku znát. Zároveň je potřeba vyrábět maximálně kvalitně, protože snížené riziko reklamací může okno opět zlevnit.

Srdcem naší výroby je automatické obráběcí centrum Weinig Conturex, speciální německý stroj na výrobu okenních profilů – jediný stroj tohoto typu v ČR. Dále používáme automatické brusky pro špičkovou povrchovou úpravu. V příštím roce budeme instalovat robotickou lakovnu.

Díky tomuto vybavení můžeme vyrábět eurookna velice levně a přitom velmi kvalitně.

Další úspory jsme hledali v použitém materiálu a konstrukci okna.

Jako profil pro toto dřevěné okno jsme zvolili roky osvědčený IV68. Jedná se v současné době o nejrozšířenější rozměr nově vyráběných oken v evropě, který disponuje nejlepším poměrem cena/užitná hodnota. Protože je hranol tohoto rozměru nejprodávanější, dá se nakoupit za nejvýhodnější cenu. Navíc úspora materiálu je oproti silnějším oknům 15-25%. Jako dřevinu jsme zvolili severskou borovici – dostupné a kvalitní dřevo, trvanlivější než smrk a méně náročné na povrchové opracování. Z borovice se vyrábí nejvíce oken v Evropě.

Při volbě kování jsme ve spolupráci s naším německým dodavatelem, firmou Siegenia, hledali optimální řešení. Zvolili jsme osvědčenou řadu Favorit – kování, které je na trhu již mnoho let a je tedy plně „vychytané“. Zároveň má jako starší model velice příznivou cenu, kterou jsme ještě snížili vypuštěním nadbytečných funkcí jako mikroventilace (ta mimochodem dřevěným oknům více škodí, než pomáhá). Prostě jsme použili kvalitní celo-obvodové, otevíravě sklopné kování bez zbytečných vychytávek, které ho zbytečně prodražují.

K zasklení jsme použili izolační dvojsklo, plněné argonem, od renomovaného dodavatel Saint Gobain. Toto sklo má dle nás nejlepší poměr cena/užitná hodnota.

Další úspory znamená nižší spotřeba barvy, díky menšímu profilu okna. Opět ale používáme špičkové silnovrstvé lazury Sikkens, nikoli levné náhražky.

Naše nové okno Economy Gold 68 je kvalitní dřevěné eurookno postavené z kvalitních komponentů. Za velice příznivou cenu vám nabídne dobré izolační vlastnosti a vysokou funkčnost. Zároveň se stane ozdobou vašeho interiéru, protože dřevo patří odjakživa mezi nejpříjemnější přírodní materiály.

Věříme, že se nám podařilo vytvořit okno pro ty, kteří díky ceně dávají přednost plastu, ale jejich srdce bije pro krásu dřeva.

Toto nové okno není určeno do nízkoenergetických staveb a ani není pro zákazníky, kteří chtějí mít vždy to nejlepší, co technologický vývoj nabízí.

Toto okno je určeno pro lidi, kteří zvažují své investice, a kteří chtějí za své peníze získat co nejvyšší užitnou a estetickou hodnotu. Pro lidi, kteří mají rádi přírodní materiály a nechtějí zbytečně utrácet.Reference
TP EUROokna s.r.o, tel./fax: 571 444 574 objednávky tel.: 571 423 630, tpeurookna@tpeurookna.cz